بهترین کتاب عربی کنکور ؛ بهترین منابع عربی نظام جدید ، دهم و یازدهم

بهترین کتاب ادبیات کنکور ؛ بهترین منابع نظام جدید ، دهم و یازدهم

همانطور که می دانید درس عربی در کنکور هر 5 گروه آزمایشی بسیار مهم و تاثیر گذار است. پس اگر می خواهید خیال خود را از درصد بالای این درس در کنکور راحت کنید، توصیه می کنیم یکی از منابع بهترین کتاب عربی کنکور معرفی شده در این مقاله را که به نظر خودتان میتواند مفید واقع شود انتخاب کرده و مطالعه کنید.

با این مقاله از سری مقالات ” قفسه طلایی منابع ” از بخش بهترین منابع کنکور همراه ما باشید.

بهترین کتاب عربی کنکور (جامع)

درس عربی درسی است با ضریب دو که پرسش های آن بعد از سوالات ادبیات فارسی قرار دارند. از این رو معمولا ناشران زیادی ترجیح میدهند عربی کنکور را به صورت جامع منتشر کنند تا همه مطالب عربی کنکور را بتوانند بصورت یکجا در اختیار داوطلبان قرار دهند.

شماره 1 : فوت و فن عربی جامع کنکور خیلی سبز

فوت و فن عربی جامع کنکور خیلی سبز

عربی یکی از درس های نسبتا دشوار و سرنوشت ساز میان داوطلبان کنکور است. اما شما با تمرین و داشتن یک درسنامه مناسب قادر خواهید بود که درصد بالایی را در آن کسب کنید. کتاب فوت و فن عربی، بهترین کتاب عربی کنکور این امکان را برای شما فراهم کرده است.

بررسی بخش درسنامه این کتاب

درسنامه های این کتاب، مقداری افراطی نوشته شده اند و مطالب خارج از کتاب درسی نیز در این درسنامه ها به فراوانی یافت می شود. بنابراین اگر شما کتاب را به طور کامل مطالعه کنید آنچه را که لازم داشته اید فرا گرفته اید اما دقت کنید که مطالبی را نیز یاد گرفته اید که برای شما ارزشی در آن آزمون ندارند.

بررسی بخش تست این کتاب

در پایان درسنامه ها، تست هایی که اکثرا تالیفی هستند ارائه شده اند. اما توصیه می کنیم که کسانی که این منبع را انتخاب می کنند در کنار آن یک منبع تستی نیز داشته باشند چرا که تست های این کتاب بیشتر برای یادگیری شما مناسب هستند و برای کنکور خیلی جالب نیستند. پاسخ های تشریحی سطح نسبتا خوبی دارند و داوطلبان از این نظر دچار مشکل کمتری خواهند شد.

بررسی ظاهر کتاب

جلد کتاب به صورتی طراحی شده که هم عنوان کتاب هم جلد کتاب هر دوشون یک مطلب رو میرسونند. فونت و سایز نوشته ها هم مناسبه. این کتاب از نظر بروز رسانی نسبتا ضعیف است و خیلی کم مورد ویرایش کلی قرار می گیرد و معمولا هر ساله به اضافه شدن تست های کنکور بسنده می شود.

آمار و ارقام این کتاب

مولف کتاب فوت و فن عربی، جناب اقای محمد برغمندی میباشد. این کتاب، پایه های دهم و یازدهم ریاضی و تجربی را دربر میگیرد. و در 537 صفحه چاپ شده است.

شماره 2 : عربی جامع کنکور تخته سیاه

عربی جامع کنکور تخته سیاه

عربی جامع کنکور تخته سیاه، به تازگی و برای پایه های دهم تا دورازدهم منتشر شده است. این کتاب برای داوطلبان نظام جدید تالیف شده است و تک جلدی میباشد. و میتواند بهترین کتاب عربی کنکور جامع معرفی شود

بررسی بخش درسنامه این کتاب

به اعتقاد ناشر کتاب، در صورتی که درسنامه این کتاب رو بخونید دیگه احتیاج به هیچ منبع دیگه ای از این نظر ندارید. چرا که آموزش قواعد و متون در این درس به شیوه ی خاصی بیان شده که یادگیری درس عربی رو برای داوطلبان راحت تر میکنه. همچنین، درس به درس قواعد هر پایه در این کتاب با مثال و به طور دقیق بررسی شده است.

بررسی بخش تست این کتاب

عربی تخته سیاه، علاوه بر تست های تالیفی و کنکور سراسری، تست های کنکور های آزمایشی را هم شامل میشود. تست های این کتاب بعد از بررسی قواعد مربوط به درس آمده و همانجا هم پاسخ داده شده است. بررسی و تحلیل تست ها در پاسخنامه بسیار کامل است به طوریکه خواندن پاسخ تشریحی سوالات هم باعث رفع اشکال میشه و هم در یادگیری عربی بسیار موثر هست.

بررسی ظاهر کتاب

طراحی جلد این کتاب بسیار زیبا و چشم نواز است. جلد این کتاب عکسی از چراغ جادو هست که میتونه این مفهوم رو برسونه که بصورت خیلی جادویی میتونید با این کتاب به درصد خوبی توی عربی برسید!

آمار و ارقام این کتاب

عربی جامع کنکور تخته سیاه چاپ سال 1398 بوده و مهدی شرفی آنرا تالیف کرده است.

شماره 3 : عربی جامع کنکور سراسری سری +IQ انتشارات گاج

عربی جامع کنکور سراسری سری +IQ انتشارات گاج

این کتاب شامل درسنامه، تست و پاسخ تشریحی بوده و برای پایه های دهم تا دوازدهم رشته ی ریاضی و تجربی منتشر شده است. به نظر میرسد گاج توانسته جز منابعی باشد که بهترین کتاب عربی کنکور را منتشر کرده است و رضایت بیشتری نسبت به سایر انتشارات از داوطلبان جلب کرده است. چینش مطالب در این کتاب پایه به پایه و درس به درس بوده و برتری ویژه‌ ی این کتاب با سایر کتب مشابه موجود در بازار را می‌توان به بانک جامع و پربار از تست‌های دشوار در آن دانست.

بررسی درسنامه این کتاب

درسنامه این کتاب به گونه ای است که داوطلبان با مطالعه‌ ی آن، میتوانند بر مباحث مسلط شوند. مولف در این قسمت علاوه بر تشریح قواعد هر درس، به بیان واژگان جدید، کلمات مترادف، متضاد و جمع مکسر و همچنین ترجمه‌ی متون مهم نیز پرداخته‌ است.

بررسی بخش تست این کتاب

مولف به‌منظور جمع‌بندی مباحث، در پایان هر درس و همچنین در انتهای بیان مطالب هر پایه، یک آزمون جامع قرار داده است. همچنین این امکان برای داوطلبان وجود دارد که با بررسی بخش پاسخنامه‌ ی تشریحی که در انتهای کتاب بیان شده، از درستی جواب‌ های خود آگاه شوند.

بررسی ظاهر کتاب

تمام درس‌ های این کتاب، فرمت و ساختار کاملا یکسانی دارند و دانش‌ آموزان برای مطالعه‌ ی بخش‌ های مختلف کتاب، دچار سردرگمی و ابهام نخواهند شد. جلد کتاب عالی و متفاوت طراحی شده و از رنگ زیبایی برای آن استفاده شده است.

آمارو ارقام این کتاب

این کتاب بیش از 3000 تست استاندارد و پرسش‌های چهارگزینه‌ای تالیفی و سراسری را شامل میشود. درس‌نامه‌های آن نیز بسیار کاربردی است. این اثر حاصل تلاش اسرافیل قربان‌پور بوده و آخرین چاپ آن تست های کنکور سراسری 1398 را نیز شامل میشود.


بهترین کتاب عربی کنکور (تست)

یه سری از داوطلب ها هم هستند که نیازی به درسنامه عربی ندارند یا تدریس دبیرشون براشون کافی و جامع هست و لزومی نمیبینن منبعی رو تهیه کنن که درسنامه داشته باشه. از این رو فقط به تست زنی در این درس اکتفا میکنند. در ادامه چند کتاب تستی عربی به شما معرفی میکنیم تا بتونیم از هر جهت نیاز های شما رو برای تهیه بهترین کتاب عربی کنکور پاسخگو باشیم.

شماره 1 : عربی جامع تست خیلی سبز

عربی جامع تست خیلی سبز

عربی جامع خیلی سبز بهترین کتاب عربی کنکور در بخش تست به حساب می آید و از تعداد بالای تست در هر پایه برخوردار میباشد. هدف از تالیف این کتاب هم ذکر نکات کنکوری به همراه پرسش های چهارگزینه ای برای هر سه پایه ی عربی جهت ایجاد آمادگی برای دانش آموزان کنکوری می باشد.

بررسی بخش درسنامه این کتاب

درسنامه ی کتاب صرفا به آموزش نکته وار مطالب نپرداخته است بلکه تمامی قواعد دروس با توضیحاتی کامل نوشته شده اند که برای دانش آموزان ضعیف نیز بسیار کمک کننده می باشد.

بررسی بخش تست این کتاب

تست های این کتاب به این ترتیب آورده شده اند: سؤالات اولیه مربوط به واژگان هستند و تعداد و سطحشان نیز متوسط می باشد. سپس تست های ترجمه، تعریب و مفهوم نگاشته شده اند. بعد از آن، تست های تألیفی ترجمه وجود دارد که در سطح کنکور طرح شده اند. در آخر نیز پرسش های چهار گزینه ای مربوط به قواعد مشاهده می شود. پاسخنامه تست ها نیز جامع و کامل است.

بررسی ظاهر کتاب

حجم این کتاب با توجه به مطالبی که دارد بسیار زیاد است. به همین علت، سایز نوشته ها کوچک است و این ممکن است برای شما خسته کننده باشد. از دو رنگ در این کتاب استفاده شده و استفاده از شکل ها و جداول هم به خوبی صورت گرفته است.

آمار و ارقام کتاب

کتاب در مجموع شامل 2871 عدد تست در 608 صفحه میباشد. این کتاب،به کوشش بهروز حیدربکی، غزال موسوی، کاظم غلامی و محسن آهویی تالیف شده است.

شماره 2 : بهترین کتاب عربی کنکور جامع مرشد مبتکران

بهترین کتاب عربی کنکور جامع مرشد مبتکران

کتابهای مرشد در مقطع ابتدایی و متوسطه اول برای تیزهوشان طراحی شده و در مقطع متوسطه دوم بیشتر تمرکز روی کنکور میباشد. به نظر میرسد کتاب های مرشد مبتکران میتوانند جزء بهترین کتاب عربی کنکور باشند و برای داوطلبان مفید واقع شوند.

بررسی بخش درسنامه این کتاب

درس نامه های این کتاب با وجود حجم کم، جامع و کاربردی میباشد. مفاهیم درسی هم به تفصیل با مثال های فراوان در درسنامه ی آن آورده شده است. تنوع کامل و منحصر به فرد در طراحی سوالات ترجمه، مفهوم، معانی لغات، درک مطلب و قواعد نیز در این کتاب قایل تحسین است.

بررسی بخش تست این کتاب

تست های این این کتاب شامل سوالات مطرح شده براساس محتوی و ترتیب کتاب درسی می باشند. این سوالات از ساده به مشکل مرتب شده اند و سوالات کنکور و تستهای تالیفی را شامل میشوند. در مجموع کتابهای تست سطح بالا هستند و با پاسخ تشریحی که دارند دانش آموز را برای گذراندن آزمونهای سخت آماده می کنند.

بررسی ظاهر کتاب

در طراحی جلد این کتاب تکنولوژی و سنتی بودن کتاب ها را با هم ترکیب شده و در اختیار داوطلبان قرار گرفته. ساختار بندی این کتاب تقریبا خوبه و از نمودار ها و شکل ها در درسنامه بسیار استفاده شده است.

آمار و ارقام این کتاب

کتاب عربی مرشد مبتکران توسط مهدی ترابی در 544 صفحه به چاپ رسیده است. در انتهای کتاب 1200 پرسش های چهار گزینه ای پیشرفته و گوناگون گنجانده شده که دانش آموزان را برای آزمون ها آماده می کند. کتاب چاپ سال 1398 میباشد.

شماره 3 : عربی عمار جامع کنکور قلم چی

عربی عمار جامع کنکور قلم چی

شکل کلی این کتاب به این صورته که ابتدا درسنامه ای به صورت خلاصه آورده شده است و سپس سوالات چهار گزینه ای آن مطرح شده است. از ویژگی های خوب کتاب عربی عمار جامع کنکور سطح بندی سوالات در همه ی مباحث میباشد.

بررسی بخش درسنامه این کتاب

در ابتدای درسنامه ی این کتاب نگاه مختصری به عربی متوسطه اول شده است. به طور کلی توضیحات خلاصه وار گفته شده است و از ذکر مثال در درسنامه ها خبری نیست و به همین دلیل درسنامه های این کتاب بسیار کوتاه هستند.

بررسی بخش تست این کتاب

تست های کتاب عربی عمار، در سه رنگ نوشته شده اند که دانش آموزان به راحتی میتوانند قبل از پاسخ گویی به پرسش ها سطح آنها را متوجه شوند. در انتهای هر درس نیز یک متن برای درک مطلب نگاشته شده است. پاسخ های تشریحی که در انتهای هر درس آمده نیز کامل و جامع هستند.

بررسی ظاهر کتاب

گرافیک و طراحی جلد کتاب دلنشین است. و از رنگ های متنوع و زیبایی در آن استفاده شده و سایز و فونت نوشته ها هم مناسب هست.

آمار و ارقام کتاب

مولف این کتاب عمار تاج بخش میباشد. تست های کنکور ها سالهای اخیر را پوشش میدهد. 1349 تست را شامل میشود و در 327 صفحه چاپ شده است.


بهترین کتاب عربی کنکور (پایه)

سعی میکنیم توی این بخش بهترین کتاب عربی کنکور پایه د%

0
تیم تحریریه دیجی کنکور
نویسنده مطلب تیم تحریریه دیجی کنکور
تیم تحریریه و تولید محتوا دیجی کنکور متشکل از بیش از 100 رتبه برتر کنکور در چند سال اخیر می باشد. ما همیشه سعی میکنیم بهترین محتوا را که دانش آموز به سادگی نکات مفیدی از آن یاد بگیرد ، در اختشار شما قرار دهیم.

دیدگاه شما

بدون دیدگاه