چرا در آزمون های آزمایشی ترازمان کم می شود؟

شاید شما هم این مشکل رو داشته باشید که چرا هر کاری می کنید در آزمون های آزمایشی تراز بالایی نمی آورید و به عبارتی هر کاری که می کنید، ترازتان پیشرفت نمی کند.پیشرفت تراز به عبارتی اصلی ترین کاری است که دانش آموزان باید در سال کنکور خود انجام دهند و پیشرفت تراز یک نشانه و دلیل بر این موضوع است که شما در سال کنکور در حال پیشرفت کردن هستید.حال به علل اصلی کسب تراز پایین در آزمون های آزمایشی می پردازیم.

علل اصلی کسب تراز پایین در آزمون های آزمایشی قبیل قلم چی یا گزینه دو یا سنجش

1- عدم مطالعه صحیح و درست 

موضوعی که اکثر قریب به اتفاق دانش آموزان آن را رعایت نمی کنند و همیشه در آن ضعف دارند. در سل کنکور شما باید حجم بسیار زیادی از مباحث و دروس رو مطالعه کنید و نمی توانید که برای هر درسی یا هر فصلی از کتاب ساعت ها و روز ها زمان بزارید که بر اون مبحث یا فصل مسلط بشید. در واقع زمان مطالعه ی هر درس بسیار محدود است. شما باید در آن زمان محدود آن فصل یا مبحث رو به بهترین شکل ممکن مطالعه کنید و تا اونجایی که امکان داره بر اون مبحث مسلط بشید.

2- سرعت پایین در حل تست های آزمون

یکی دیگر از مشکلاتی که دانش آموان در سر جلسه ی آزمون با اون دست و بنجه نرم می کنند عدم توانایی در حل تست ها در زمان مقرر است. ممکن است شما بتوانید مثلا یه تست شیمی را در 15 دقیقه حل کنید ولی این اصلا فایده ای ندارد چون شما تنها یک دقیقه برای حل این تست زمان دارید. مشکل اصلی از نحوه ی حل تست های تمرینی می باشد. اگر شما در منزل قبل از آزمون تست های تالیفی یا تست های کنکور به شیوه ی مناسب حل کنید دیگر سر آزمون با همچنین مشکلی برنمیخورید. به عبارتی تمرین قبل مسابقه رو به درستی انجام نداده اید مثلا کسی میخواهد در مسابقه دوی صد متر شرکت کند ، نمی شود که او در تمرین هایشی همیشه مسافت 50 متر را بدود بعد سر مسابقه 100 بدود. قطعا او موفق نمی شود.

3- عدم زمان بندی مناسب سر جلسه آزمون

همیشه و همیشه اکثر دانش آموزان سر جلسات آزمون ها این مشکل مثلا در درس زیست شناسی زمان مقرر حل تست های این درس به پایان رسیده ولی آن ها هنوز نتوانسته اند تمامی تست های این درس را حتی بخوانند. مبحثی که دانش آموزان همیشه در آن دچار ضعف هستند، عدم توانایی در مدیریت آزمون می باشد. به عبارتی وسواس بیش از حد در حل برخی از تست های آزمون یا اصرار بیش از حد می تواند بسیار بسیار زیاد برای شما مشکل ساز شود. به عبارتی توانایی رد کردن برخی از تست ها مهم ترین توانایی می باشد که شما باید در جلسه ی بر آن مسلط باشید.

4- عدم برنامه ریزی صحیح در مطالعه ی مباحث آزمون

یکی دیگر مشکلات مهم دانش آموزان عدم توانایی در برنامه ریزی برای مطالعه ی دروس می باشد. داشتن برنامه ی مناسب برای مطالعه بدون شک مهم ترین موضوعی است که شما باید در سال کنکور به آن توجه داشته باشید.قطعا برای شما هم پیش اومده که دو روز به آزمون مونده ولی شما هنوز مباحثی زیادی رو مطالعه نکردید و یا در مباحثی زیادی هنوز ضعف دارید.

5- عدم مرور مناسب در روز های نزدیک به آزمون

مرور و دوره کردن دروس در روز های پایانی برای تاثیر به سزایی در یادآوری مبحاثی که از حافظه ی شما پاک شده ، داره. بهترین راه هم خلاصه نویسی در طول مطالعه و استفاده از خلاصه در روز های پایانی هستش.

6- مطالعه ی بیهوده

شاید پیش خودتون سوال ایجاد بشه که مطالعه بیهوده ینی چی ؟ ببینید مطالعه بیهوده مفهوم مقابل مطالعه هدفمند هستش. شما قبل مطالعه ی هر مبحث باید به خوبی بدونید که بعد از مطالعه ی این این مبحث یا فصل باید به چه عناونیی مسلط باشید. باید به خوبی بدونید که که چه مباحثی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. اینکار باعث می شود شما در حین مطالعه بر روی قسمت هایی از فصل که اصلا اهمیت بالای ندارند و به عبارتی کاملا بی اهمیت هستند، زمان بسیار زیادی بزارید و زمان مطالعه ی خودتون رو بیهوده تلف کنید.

 
این ها دلایل اصلی کسب نمره تراز پاییت و رتبه نه جندان مناسب در آزمون های آزمایشی می باشد و  احتمال بسیار زیاد این سوال برای شما ایجاد شده که چگونه باید این مشکلات بزرگ را برطرف کنیم.

سری آموزش های 100% رایگان و جامع خودخوانی به سبک دیجی کنکور

دیجی کنکور برترین نهاد تولید محصولات آموزشی از دیدگاه دانش آموزان بار دیگر حماسه آفرینی کرد. محصولی ناب و فوق العاده را به صورت رایگان عرضه کرد.
قبل از هر توضیحی راجع به خودخوانی به شما بگم که سری آموزش خودخوانی به صورت تفکیکی و فصل به فصل  خودخوانی دروس رو به شما آموزش می دهد ینی مثلا برای درس شیمی ما فصل به فصل و به صورت کاملا تخصصی خودخوانی رو به شما آموزش می دهیم.
و اما توی خودخوانی چه موضوعاتی آموزش داده میشه؟
1- روش مطالعه صحیح و هدفمند به تفکیک هر فصل
2- اهمیت هر فصل و تعداد سوالات آن در کنکور سراسری
3- به شما میگوییم بعد از مطالعه هر فصل به چه عناوینی باید مسلط باشید
4- به شما یاد می دهیم که چگونه تست های کنکور و تست های تالیفی رو در هر فصلی از هر درسی حل کنید و چقدر زمان به آن اختصاص دهید
5- به شما یاد میدهیم چگونه کتاب درسی را مطالعه کنید
6-به شما یاد میدهیم چگونه کتاب های کمک درسی را مطالعه کنید
7- به شما می گوییم بهترین منابع کمک درسی کدام ها هستند
8- به شما یاد می دهیم چگونه خلاصه نویسی کنید تا به بهترین شکل دروس رو در روز های نزدیک به آزمون و کنکور مرور کنید
9- به شما می گوییم آیا نیازه که شما در کلاس کنکور شرکت کنید یا نه و یاد می دهیم که چگونه بدون شرکت در کلاس کنکور خودتون بسیار مناسب مطالعه کنید
10- صحبت های رتبه های فوق برتر کنکور سراسری در سال اخیر رو در مورد مطالعه هر فصل به شما اتقال می دهیم
 

خلاصه زندگی کنکوری شما رو به شکل یک زندگی یک رتبه ی برتر کنکور سراسری تبدیل می کنیم.

برای ثبت نام رایگان در جامع ترین دوره آموزشی خودخوانی

کافی است فرم زیر را به دقت پر کنید

 

5
تیم تحریریه دیجی کنکور
نویسنده مطلب تیم تحریریه دیجی کنکور

دیدگاه شما

5 دیدگاه

 • Avatar نگين
  8 ماه پیش

  سلام خسته نباشيد… من فرم رو نميبينم كه پر كنم…ممنون ميشم راهنمايى كنيد

 • Avatar علی
  9 ماه پیش

  سلام اقا ببخشید ولی این فرم مذکور رو نمیتونم پیدا کنم! میشه درستش کنین

 • Avatar نگین
  12 ماه پیش

  پس کو فرم که ما پر کنیم؟

 • Avatar محمدمهدی
  1 سال پیش

  سلام از کجا باید ثبت نام کنیم من واقعا به این فرم احتیاج دارم