رتبه های برتر کنکور روزی چند ساعت مطالعه می کردند؟

ساعت مطالعه
سوالی که اکثر کنکور ها می پرسند این است که رتبه های برتر کنکور روزه چند ساعت مطالعه میکردند که به این نتیجه ی فوق العاده دست پیدا کردند. برای پاسخگویی به این سوال شما ما نزد رتبه های برتر رفتیم و این سوال را از آن ها پرسیدیم .

 

نفر اول : جناب آقای محمد احمدی رتبه یک کنکور سراسری 95

قبل صحبت با آقای احمدی موضوعی جالب در خصوص ایشون بگم که ایشون در سال 91 در رشته ی ریاضی شرکت کردند و بعد کسب رتبه ی 3 و چهار سال تحصیل در رشته ی برق دانشگاه صنعتی شریف تصمیم گرفتند که در کنکور تجربی شرکت کنند و تونستند که رتبه یک رو از آن خودشون بکنند.

پاسخ آقای احمدی به سوال ما

درس خواندن برای کنکور تجربی را از مهر آغاز کردم که ۷۰ تا ۸۰ درصد وقت را به درس زیست‌شناسی از مهر ماه تا اوایل فروردین اختصاص دادم. پس از این دوره بین درسهای دیگر و زیست‌شناسی تعادل برقرار کردم و به طور متوسط روزانه بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت به مطالعه اختصاص میدادم.

 

نفر دوم : جناب آقای محمدامین روانبخش رتبه دوم کنکور تجربی ۹۵

 پاسخ محمدامین عزیز به سوال ما

روزانه بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت و به‌ ویژه در روزهای تعطیل درس می‌خواندم و در روزهای عادی نیز ۶ ساعت درس می‌خواندم و به‌دلیل علاقه‌ای که به رشته تجربی داشتم برای آن انرژی صرف کردم.

نفر سوم: جناب آقای پارسا خلفی رتبه چهارم کنکور تجربی

پاسخ آقا پارسا دوست داشتنی به سوال ما

به طور معمول در روز های تعطیل ۱۰ ساعت و در روزهای غیر تعطیل ۶ ساعت برای مطالعه کنکور اختصاص داده بودم که با راهنمایی‌ های لازم و برنامه‌ ریزی اساسی توانستم به این موفقیت دست یابم.

نفر چهارم: جناب آقای امیرحسین طبیبیان رتبه ششم کنکور تجربی ۹۵

پاسخ آقای طبیبیان دوست داشتنی به سوال ما

من دیپلم ریاضی دارم و در دوره پیش‌دانشگاهی تغییر رشته دادم و رشته تجربی را برای شرکت در کنکور انتخاب کردم. ابتدا با هفته‌ای ۴۰ ساعت مطالعه را شروع کردم و تا زمان نزدیک به کنکور ساعات مطالعه خود را به ۵۰ ساعت در هفته رساندم.

نفر پنجم: جناب آقای آرمین گلچین رتبه هفتم کنکور علوم تجربی ۹۵

پاسخ آقا آرمین دوست داشتنی به سوال ما
میزان مطالعه من برای کنکور، از مهرماه تا نوروز، بین ۸ الی ۹ ساعت بود. بعد از عید نوروز و با نزدیک شدن به کنکور، میزان مطالعه را به ۱۰ الی ۱۱ ساعت رساندم.

 

نفر ششم: مهشاد افشارزاده رتبه هشتم کنکور تجربی95

پاسخ خانم افشار زاده  به سوال ما
زمان مطالعه من برای کنکور متغیر بود، از روزی ۵،۶ ساعت شروع کردم و به تدریج زمان را افزایش دادم تا به زودی حدود ۱۲ ساعت هم رسیدم. البته تابستان پارسال با ساعات کمتری درس خواندن را شروع کردم، چون می‌دانستم فرآیند کنکور طولانی و خسته‌کننده‌ است، بنابراین با روزی حدود ۵ ساعت شروع کردم.

 

نفر هفتم : پارسا سیفی رتبه دهم کنکور علوم تجربی ۹۵

پاسخ آقا پارسا عزیز به سوال ما
روزهای تعطیل ۸ تا ۱۰ ساعت درس می خواندم و در دیگر روزها که مدرسه می‌رفتم روزانه ۵ ساعت درس خواندم و در درسهای زیست شناسی و ریاضیات کلاس می رفتم.

نفر هشتم: فراز فرح وش رتبه پنجم کنکور ریاضی ۹۵

پاسخ آقا فراز عزیز به سوال ما
در روزهایی که مدرسه بودم، بین ۵ تا ۶ ساعت و در روزهایی که در خانه بودم، بین ۸ الی ۱۰ ساعت مطالعه می‌کردم.

نفر نهم : سجاد قاسمی رتبه دوم کنکور انسانی ۹۵

پاسخ آقا سجاد عزیز به سوال ما
مطالعه برای کنکور را از سوم دبیرستان به‌طور جدی شروع کردم. در سال چهارم مطالعاتم بیشتر شد به‌ طوری که در روزهایی که مدرسه می‌رفتم به‌ طور مفید ۳ تا ۴ ساعت و در روزهای تعطیل ۹ تا ۱۰ ساعت مطالعات درسی داشتم.

5
برچسب ها :
نویسنده مطلب تیم تحریریه دیجی کنکور
تیم تحریریه و تولید محتوا دیجی کنکور، متشکل از بیش از 100 رتبه برتر کنکور، در چند سال اخیر می باشد. همیشه سعی ما، این بوده که بهترین محتوا را برای شما عزیزان تولید کنیم.

دیدگاه شما

5 دیدگاه

 • سميه
  5 سال پیش

  من امسال ٩٨كنكور تجربي دارم بيشتر وقتم را صرف خواندن زيست شناسي كرده ام اميدوارم رتبه خوبي بيارم و روزانه در حد ١٦ساعت مطالعه ميكنم انشاالله موفق خواهم شد

  • تیم تحریریه دیجی کنکور
   5 سال پیش

   سلام سمیه جان
   ما هم در دیجی کنکور براتون آرزو موفیت داریم.

 • رها
  5 سال پیش

  اخه خیلی زیاد می خونی خسته نشی بنده خدا

 • زویا
  5 سال پیش

  خسته نباشی بنده خدا شما حتما انیشتین اینده ای

 • يه بنده خدا
  6 سال پیش

  بنده هم روزانه به طور مفيد 5 تا 15 دقيقه مطالعه دارم! :))